Dlaczego należy wykonać lub zakupić katalogowanie swojej strony internetowej?

Właściwie każdy zakładający swoją stronę internetową w sieci docenia ilość wejść na jego stronę , a ponadto jej popularność. W końcu chodzi wszak o dotarcie do możliwie największej ilości odwiedzających. By serwis posiadał jakiś sens bycia należy postarać się zapewnić mu jak największy ruch odwiedzin, do czego z kolei prowadzi właściwe rozreklamowanie strony.

Zdobycie pierwszych miejsc w wyszukiwarce internetowej nie powinno się do łatwych czynności reklamowych. Za emitowanie strony na czołowych pozycjach w wyszukiwarkach internetowych są odpowiedzialne złożone algorytmy wyszukiwarek , a oprócz tego cyfra skierowanych odnośników do naszej strony.

Jednym z elementów pozycjonowania jest dodanie strony do jak największej liczby katalogów które posłużą w kolejnej części pozycjonowania.
Skuteczne pozycjonowanie wymaga właśnie coraz większych nakładów pracy umysłowej. Zazwyczaj, nie wystarcza już prosta optymalizacja programu i łatwe katalogowanie stron.
Dodawanie wpisów do różnych katalogów jest jedną z wielu możliwości pozycjonowania która daje sporą sposobność zwiększenia ilości linków do naszej strony, ponieważ raczej nawet jedna osoba nie jest w stanie stwierdzić ile katalogów stron znajduje się w tej chwili w internecie.

Katalogów w sieci jest bez liku dlatego bardzo łatwo można podnieść własną witrynę, z całą pewnością jedną z dużo ważniejszych rzeczy jest ranking katalogów w wyszukiwarce, czym większy PR katalogów tym nasza strona prężniej będzie się rozwijać, a cyfra odsłon zapewne wzrośnie bardzo szybko. Musimy pamiętać, że oprócz ilości katalogów do których dodamy stronę powinno się zadbać o porządne opisy które będą stanowiły bardzo ważną część naszego wpisu w katalogu i to aktualnie na niego zwracać uwagę będą użytkownicy.

Jakie cechy pozwolą na odróżnienie mocnego katalogu od kiepskiego? Zacznijmy od wieku – im bardziej wiekowy katalog, tym z reguły posiada wyższy TrustRank a także jest porządniej podlinkowany. Niekoniecznie trzeba dodatkowo spoglądać na wskaźnik PR, który stracił już swoje praktyczne wykorzystanie, natomiast wysoki PR nigdy jeszcze nikomu nie zaszkodził.

Idea pozycjonowania poprzez katalogowanie stron opiera się na ” oszukaniu ” crawlera Google w ten sposób, aby podpowiedzieć automatowi to, że dana strona staje się coraz bardziej znana i popularna wśród użytkowników Internetu.

Wartościowa strona musi mieć równie wartościową reklamę w tym przypadku chodzi nam o efektywne pozycjonowanie a konkretnie katalogowanie. Prowadzę własne strony i od niedawna postanowiłem założyć swój katalog. Chciałem w ten metodę zbudować niejako swoje zaplecze interesujących i wartościowych stron. Pomysł okazał się skuteczny, gdyż chłopcy i dziewczęta dokonujące wpisów, przedstawiają mi nie raz bardzo ciekawe strony, które nie tylko akceptuję ale także przeglądam ich zawartość. Takich stron pewnie bym prędko nie znalazł, gdyż zaczynają one dopiero karierę w internecie.

Najlepszymi linkami są linki pochodzące z naszego zaplecza pozycjonerskiego. Znaczy to, że najlepiej generować własne dodatkowe strony na różnorakich domenach, tematycznie powiązanych ze stroną pozycjonowaną. Na wykonanych wortalach zapleczowych umieszczamy linki do naszego głównego serwisu. Jest to czasochłonne zajęcie, niemniej jednak zdecydowanie najlepsze spośród wszystkich wymienionych sposobności zdobywania linków.